- W i l l y s   s l e k t
Mine aner

Her er min anetavle, foreløpig 7 generasjoner.

Adresse/gård viser til det stedet hvor paret selv stiftet familie. Bokstaven foran herredet viser til fylke; H=Hordaland, R=Rogaland, V=Vest Agder, og A=Aust Agder.

Årstall for fødsel og død kan i enkelte tilfeller være omtrentlige. Med forbehold om eventuelle feil eller unøyaktigheter.

 
Nytt



"Å glemme
sine forfedre
er å være
en bekk
uten kilde,
et tre
uten rot."
Kinesisk ordspråk

Besteforeldre
4. Wilhelm Kringeland (1915-1987) 
5. Gudrun Amanda Knutsen (1916-2002)
(R) Haugesund, Årabrot

6. Tobias Godtfred Gauden (1900-1970) 
7. Ruth Thomassen (1918-2000)
(R) Haugesund

Oldeforeldre
8. Severin Olai Helgesen (1876-1922)
9. Olava Marie Olsen (1882-1947)
(R) Haugesund, Hasseløy

10. Hans Matias Knutsen (1869-1932)
11. Herborg Serine Reiersen (1875-1954) 
(R) Haugesund, Årabrot

12. Søren Sørensen (1858-1911) 
13. Sine Malene Johansdtr (1861-1942) 
(R) Skudenes, Havn

14. Thomas Thomassen (1893-1945) 
15. Lydia Josephsen (1894-1948) 
(H) Bergen/ (R)Haugesund

Tippoldeforeldre

Disse åtte parene er utgangspunkt for de 8 etterslektene.

    16. Helge Severinsen (1841- )
    17. Inger Oline Pedersdtr (1849-1902)
    (R) Skåre/Haugesund [ETTERSLEKT]

    18. Rasmus Olsen (1863-1917)
    19. Marthe Serine  Eliasdtr (1862-1901)
    (R) Skåre/Haugesund [ETTERSLEKT]

    20. Knut Korneliussen (1833-1910)
    21. Inger Kristine Sakariasdtr (1835-1909)
    (R) Torvastad  [ETTERSLEKT]

    22. Jørgen Reiersen (1842-1920)
    23. Ingeborg Oddsdtr (1833-1892)
    (R) Torvastad  [ETTERSLEKT]

    24. Andreas Sørensen (1826-1892)
    25. Marta Kristensdtr (1824-1864)
    (R) Skudenes  [ETTERSLEKT]

    26. Johan Larssen (1814-1878)
    27. Ingeborg S. Jakobsdtr (1819- ) 
    (R) Skudenes  [ETTERSLEKT]

    28. Thomas Thomassen (1845-1895)
    29. Martha Olsdtr (1847-1919)
    (H) Bergen  [ETTERSLEKT]

    30. Jørgen Josefsen (1848-1926)
    31. Anna M. Isaksdtr (1852-1917)
    (R) Stangaland [ETTERSLEKT]

Tipp-tippoldeforeldre
32. Sevri Helgesen (1813-    )
33. Gjøri Johannesdtr (1812-1886)
(R) Skjold, Kringeland 

34. Peder Kristophersen (1816-1872) 
35. Wilhelmine Samsonsdtr (1810-1861)
(R) Avaldsnes, Kallevig 

36. Ole Olsen (1815- ) 
37. Ane Marie Omundsdtr (1823- ) 
(R) Skåre 

38. Elias Fredriksen (1822- )
39. Anna Serine Davidsdtr (1823- )
(R) Skåre 

40. Kornelius Jokumsen (1800- ) 
41. Marta Knutsdtr (1794- ) 
(R) Torvastad 

42. Sakarias Samsonson (1805-1842) 
43. Inger Tjerandsdtr (1798- ) 
(R) Torvastad 

44. Reier Johannessen ( - ) 
45. Margrethe Jørgensdtr (1812- )
(R) Skåre, Årebrot 

46. Odd Oddsen (1799- ) 
47. Guro Pedersdtr (1802-1840) 
(R) Vats 

48. Søren Aanensen (1792-1871) 
49. Anne Thomasdtr (1786-1870) 
(V) Mandal 

50. Kristen Eriksen (1787-1837) 
51. Marta Olsdtr (1787-1852)
(R) Skudenes 

52. Lars Larssen (1767-1830) 
53. Siri Jakobsdtr (1777-1866) 
(R) Skudenes 

54. Jakob ... ( - ) 
55. Torine ... ( - ) 
(R) Bokn 

56. Thomas Pedersen (1812- ) 
57. Trina Johannesdtr ( - ) 
(H) Bergen 

58. Ole Olsen ( - ) 
59. ... ... ( - ) 
(H) Bergen 

60. Josef Josefsen (1822- ) 
61. Marta Hansdtr (1818- ) 
(R) Stangaland 

62. Isak Johannessen (1819-1861) 
63. Johanna Knutsdtr (1817-1878) 
(R) Stangaland

Tipp-tipp-tippoldeforeldre
64. Helge Erichsen (1762-1842) 
65. Agate Larsdtr ( - ) 
(R) Skjold, Hadlaland 

66. Johannes Jensson (1776-1856) 
67. Gjøri Thomasdtr (1776-1831) 
(R) Skjold, Vågsneset 

68. Christopher Knudsen (1774-1856) 
69. Anna Kristina Johnsdtr (1779- ) 
(R) Avaldsnes, Kallevik 

70. Samson Samsonson ( - ) 
71. Anna Oline Toresdtr ( - ) 
(-) ...,

72. Ole Knutsen ( - ) 
73. Brita Rasmusdtr ( - ) 
(R) Nedstrand, Vasstøl 

74. Omund Omundsen (1792-1872) 
75. Kari Ingebretsdtr ( - ) 
(R) Jelsa, Fuglestein 

76. Fredrik Bendiksen (1793-1871) 
77. Siri Knutsdtr (1791-1877) 
(R) Avaldsnes, Lindøy 

78. David Andreassen ( - ) 
79. Asseline Olsdtr ( - ) 
(R) Sakkestad, Norheim 

80. Jokum Johannessen (1768-1843) 
81. Ingeborg Korneliussen (1765-1855) 
(H) Sveio, Moldbakke 

82. Knut Haakonsen (1753- ) 
83. Valborg Johannesdtr (1755- ) 
(R) Torvastad, Osnes 

84. Samson Torbjørnson (1774-1848) 
85. Kjersti Sakariasdtr (1771- ) 
(R) Skjold, Årek 

86. Tjerand Samsonson (1771- ) 
87. ... (-) 
(R) Torvastad, Nedre Hauge 

88. Johannes Johannesen (1771-1847) 
89. Alke Olsdtr (1767-1817) 
(R) Skaare, Storstein 

90. Jørgen Gundersen (1756-1835) 
91. Ingeborg Baardsdtr (1783-1840) 
(R) Skaare, Årabrot 

92. Odd Olsson (1753-1813) 
93. Ingeborg Torsteinsdtr (1748-1832) 
(H) Jondal, Drebrekke 

94. Peder Johannesson (1749-1839) 
95. Kristi Pedersdtr (1762-1805)
(H) Jondal, Brattabø 

96. Aanen Pedersen (1758- ) 
97. Torbør Sørensdtr (1760- ) 
(V) Ime, 

98. Thomas Torgiesen (1765-1841) 
99. Berte Reiersdtr (1756-1837) 
(V) Mandal, Storaker 

100. Erik Kristiansen (1759- ) 
101. Brita Danielsdtr (1760-1802) 
(R) Skudenes, Snørteland 

102. Ola Hanssen (1757-1811) 
103. Torborg Endresdtr (1760-1842) 
(R) Skudenes, Snørteland 

104. Lars Torgilssen (1721-1794) 
105. Margrete Didriksdtr (1721- ) 
(R) Skudenes, Nedre Falnes 

106. Jakob Jonsen (1743-1787) 
107. Anna Malene Jakobsdtr (1745-1811) 
(R) Stangaland, Sund 

108. ... (-) 
109. ... (-) 
(x) ..., 

110. ... (-) 
111. ... (-) 
(x) ..., 

112. Peder Monsen (1792-1865)
113. Sigrid Jakobsdtr (1786-1846) 
(H) Fana, Henne 

114. Johannes Kristoffersen (1787-1813) 
115. Berta Monsdtr (1783-1834) 
(H) Fana, Almeland 

116. Ola Pederson (1782-1849) 
117. Marta Nilsdtr ( - ) 
(H) Fana, Espeland 

120. Josef Lukassen (1784-1865) 
121. Gjertrud Didriksdtr (1777-1863)
(R) Stangaland, Kopervik 

122. Hans Ingebretsen (1783-1859) 
123. Barbro Omundsdtr (1783-1863) 
(R) Åkra, Øynå 

124. Johannes Jacobsen Nyborg (1791-1851)
125. Brita Isaksdtr (1781-1847) 
(R) Stangaland, Kopervik 

126. Knut Jonsen (1788-1857) 
127. Anna Mettine Johannesdtr (1780-1866) 
(R) Stangaland, Nordstokke

Tipp-tipp-tipp-tippoldeforeldre
128. Erich Uhren ( - ) 
129. ... (-) 
(R) Skjold, Halleland 

130. ... (-)
131. ... (-) 
(x) ..., 

132. Jens ... ( - ) 
133. ... (-) 
(H) Vikedal, Sørheim 

134. ... (-) 
135. ... (-) 
(x) ..., 

136. Knud Christophersen d.y. (1741-1819) 
137. Susanna Torstensdtr (1741- ) 
(R) Avaldsnes, Kallevig 

138. Jon Olavson (1743-1806) 
139. Rannveig Gautsdtr (1745-1827) 
(R) Torvastad, Torvastad 

140. ... (-) 
141. ... (-) 
(x) ..., 

142. ... (-) 
143. ... (-) 
(x) ..., 

144. ... (-) 
145. ... (-) 
(x) ..., 

146. Rasmus Larssen (1749- ) 
147. ... (-) 
(R) Nerstrand, Øvre Bustad 

148. Omund Omundson (1751- ) 
149. Mari Olsdtr ( - ) 
(R) Jelsa, Barkeland 

150. ... (-) 
151. ... (-) 
(x) ..., 

152. Bendik Knutsen (1753- )
153. Marta Fredriksdtr (1747-1803) 
(R) Avaldsnes, Stakkastad 

154. ... (-) 
155. ... (-) 
(x) ..., 

156. ... (-) 
157. ... (-) 
(x) ..., 

158. ... (-) 
159. ... (-) 
(x) ..., 

160. Johannes Nilsson (1727-1795) 
161. Johanne Jokumsdtr (1733-1806) 
(H) Sveio, Moldbrekko 

162. Kornelius ... (-) 
163. ... (-) 
(R) Skaare, ... 

164. Haakon Olavsson (1718-1773)
165. Berta Knutsdtr (1722-1787) 
(R) Torvastad, Osnes 

166. Johannes Petterson (1714-1788) 
167. Berta Knutsdtr (1714-1788) 
(R) Torvastad, Osnes 

168. Torbjørn Samsonson (1743- ) 
169. Siri Knutsdtr (1746-1787) 
(H) Kvinnherad, Løvfall 

170. ... (-) 
171. ... (-) 
(x) ..., 

172. ... (-) 
173. ... (-) 
(x) ..., 

174. ... (-) 
175. ... (-) 
(x) ..., 

176. Johannes Johannesen Ekrene (1735-1801) 
177. Marta Larsdtr (1732- ) 
(H) Sveio, Lokna 

178. Ola Reiersen (1726-1783) 
179. Mari Larsdtr (1735- )
(H) Sveio, Nordre Tjernagel 

180. Gunder Danielsen (1727-1771) 
181. Ingeborg Knutsdtr (1732-1780) 
(R) Skaare, Hauge 

182. Baard Knutsen ( - ) 
183. Ales Olsdtr (1755-1830) 
(R) Skaare, Støle 

184. Ola Knutson (1725-1813) 
185. Herborg Larsdtr (1726-1785) 
(H) Jondal, Drebrekke 

186. Torstein Vigleikson (1716-1783)
187. Sygni Sveinsdtr (1717-1805) 
(H) Jondal, Flatabø 

188. Johannes ... ( - ) 
189. ... (-) 
(H) Ullensvang, Hovland 

190. Peder Larsson (1724-1781) 
191. Ingeborg Kjetilsdtr (1730-1770) 
(H) Jondal, Brattabø 

192. Peder ... ( -
193. ... (-) 
(V) Kristiansand, Randesund 

194. ... (-) 
195. ... (-)
(x) ..., 

196. ... (-) 
197. ... (-) 
(x) ..., 

198. Reier Olsen (1727- ) 
199. Gunnlu Knudsdtr (1731-1786) 
(V) Holum, Auster-Vådne 

200. Kristen ... ( - )
201. Marta Eriksdtr (1731- ) 
(R) Skudenes, Snørteland 

202. ... (-) 
203. ... (-) 
(x) ..., 

204. Hans Simonsen (1726-1765) 
205. Lukresia Hansdtr (1728-1784) 
(R) Skudenes, Snørteland 

206. Endre Jørgensen (1726-1785) 
207. Marta Hansdtr (1726- )
(R) Skudenes, Syre 

208. Torgils Toreson (1690- ) 
209. Elisabet Johannesdtr (1680-1763) 
(R) Åkra, Årvoll 

210. Didrik Sjurson (1693- ) 
211. Malene Andersdtr ( - ) 
(R) Skudenes, Dale 

212. Jon Jensson (1708-1764) 
213. Malene Jakobsdtr (1709-1764) 
(R) Åkra, Sund 

214. Jakob Toresen (1701-1769)
215. Siri Hansdtr (1709-1764) 
(R) Avaldsnes, Håvik 

216. ... (-) 
217. ... (-) 
(x) ..., 

218. ... (-) 
219. ... (-) 
(x) ..., 

220. ... (-)
221. ... (-) 
(x) ..., 

222. ... (-)
223. ... (-) 
(x) ..., 

224. Mons Pedersen (1759-1825) 
225. Marta Tomasdtr (1761-1831) 
(H) Fana, Gimmeland 

226. Jakob Jakobsen (1755-1831) 
227. Gjertrud Larsdtr (1749-1833) 
(H) Fana, Henne 

228. Kristoffer Svendsen (1749-1831) 
229. Katrina Pedersdtr (1751-1835) 
(H) Fana, Almeland 

230. Mons Olsen (1739-1820) 
231. Anna Sveinsdtr (1743-1830) 
(H) Fana, Frotveit 

232. Peder Olsson (1755-1791) 
233. Brita Pedersdtr ( - ) 
(H) Fana, Skeie 

234. Nils Olsson (1740-1786) 
235. Gjøa Øysteinsdtr (1755-1829)
(H) Fana, Espeland 

236. ... (-) 
237. ... (-) 
(x) ..., 
 

238. ... (-) 
239. ... (-) 
(x) ..., 

240. Lukas Hanssen (1745-1838) 
241. Synnøve Olsdtr (1749-1813) 
(R) Stangaland, Nordstokke 

242. Didrik Andersen (1749- ) 
243. Dorte Jørgensdtr (1750- ) 
(R) Skudenes, Kvilhaug 

244. Ingebret Hanssen ( - ) 
245. Anna Bendiksdtr ( - ) 
(H) Bergen?, Helle? 

246. Omund Ivarsen (1745-1781) 
247. Jorun Simonsdtr (1736- ) 
(R) Åkra, Ådland 

248. Jacob ... ( - ) 
249. ... (-) 
(.) ..., 

250. ... (-) 
251. ... (-) 
(x) ..., 

252. Jon Knutsen (1752-1806)
253. Susanne Pedersdtr (1763-1797)
(R) Stangaland, Nordstokke

254. Johannes Gudmundsen (1755-1790) 
255. Mette Olsdtr (1761- )
(R) Åkra, Sævik 

 [TOPPEN AV SIDEN]